Keď svet vymení smútok za úsmev

Autor: Tatiana Dologová | 20.10.2012 o 15:43 | (upravené 20.10.2012 o 17:57) Karma článku: 8,72 | Prečítané:  568x

...Treba sa mi na zajtra veľa učiť ! Dnes som dostala zlú známku ! Doma ma čaká neporiadok a hladný kocúr ! Nemám čas na oddych ! Nič sa mi nedarí ! Som chorá ! ... A našlo by sa ďalších tristoosemdesiatštyri sťažností, ktoré sú mojimi spoločníčkami každý deň, a z ktorých mám znechutený výraz na tvári.

Teda mala som až do jednej slnečnej nedele, keď som držala v ruke svoju obľúbenú knižku a čítala príbeh o psovi, ktorý stále kňučal lebo ležal na klinci. Ak sa pýtate: ,, Prečo sa nepostavil, keď ho to bolelo ? " , odpoveď je asi taká: ,, Bolí ho to natoľko, aby kňučal, ale nie až natoľko, aby sa pohol. "

Po prečítaní sa zmenilo moje myslenie o 180 stupňov a zrazu som mala vo veci jasno. Vedela som, že sa musím postaviť a začať niečo robiť. Začať hľadať riešenia. Presmerovať energiu na to, čo chcem, nie na to, čo nechcem. Mať pred očami svoj cieľ, keď chcem byť spokojná a šťastná, a keď chcem, aby išli veci podľa mojich predstáv.

A tak vás vyzývam: Ľudia prestaňme sa sťažovať. Prestaňme hľadať ľudí, s ktorými sa budeme deliť o tieto zlé situácie. Takých, ktorí budú spievať s nami túto pesničku, pravdepodobne tiež preto, lebo ležia na svojich klincoch. To nie je východisko. Toto nás drží uväznených vo svojich problémoch. Čo tak si utrieť slzy, postaviť sa na nohy, oprášiť sa a zobrať veci do vlastných rúk ?

Možno si vypočujeme v živote milión krát slovíčko NIE, ale stačí nám jediné ÁNO, aby sa splnili naše sny. Nikto nepovedal, že to bude ľahké, ale treba pokračovať za každú cenu, musíme sa hýbať vpred a neotáčať sa dozadu. Ak sa niečo nepodarí, nevadí, to je v poriadku, asi to tak malo byť. Možno sme sa museli poučiť, aby nám to po druhý krát mohlo vyjsť.

Neexistuje zlo, iba prezlečené dobro. Skúšajme, snažme sa, verme si, bojujme a buďme silní. My sme jediní, kto môže zmeniť scenár nášho životného príbehu a môžeme to urobiť hneď teraz ! Veď viete: ,, Kto sa vzdá, nikdy nevyhrá. " :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?