My sme autori nášho životného diela

Autor: Tatiana Dologová | 5.11.2012 o 20:21 | (upravené 5.11.2012 o 21:59) Karma článku: 6,01 | Prečítané:  260x

Keď sme sa narodili, jedným očkom zazreli svet, vyčarili všetkým úsmev na tvári a tým známym zvukom dali najavo, že sme tu ... už vtedy sme sa stali umelcami bez toho, aby sme sa o to špeciálnym spôsobom usilovali. Prvým krokom a prvým vyslovením slova mama, sme si začali maľovať vlastný obraz života.

Pamätám si, ako som liezla na kuchynskú linku alebo spala na stole. Ako som prvý krát použila nepekné slovo a ako som doma pomaľovala sedačku s mamkiným rúžom. Skvelé boli aj tie bezproblémové dni, keď som sa hrala na pieskovisku, či hojdala na hojdačke.

No a keď som vyrástla a vedela si už zaviazať šnúrky na topánkach, vtedy som sa naučila písať, čítať a počítať. Začal sa proces získavania vedomostí, ktoré sa ubytovali v mojom rozume, a trvá až doteraz. Veď, ako sa hovorí, človek sa učí celý život. Dnes mám osemnásť rokov šesť mesiacov osem dní a môj obraz je asi tak do štvrtiny hotový. Obsahuje moje rozhodnutia - dobré aj zlé, moje pocity, zážitky, moje radosti aj starosti, slzy aj smiech ... Ale taktiež moje ciele, túžby, sny, moje predstavy - zatiaľ neviditeľné a nenamaľované, ale obsahuje. Je na ňom zobrazená moja naplnená minulosť a vysnívaná budúcnosť. A čo robím v sučasnosti ? No, toto majstrovské dielo stále zdokonaľujem, zdobím, obohacujem ho a snažím sa, aby vyzeralo čo najlepšie.

Nakoniec zistím, že už je dokončené ... Že už je čas odísť a zanechať ho tu, na pamiatku , pre ľudí ... nie obyčajných, ale pre tých výnimočných ... výnimočných pre mňa.

Takéto obrazy sú čarovné a každý z nich je iný. Niekto použil olejové farby pre svoj životný príbeh, niekto temperové a tí menej odvážni použili možno iba ceruzku. No myslím si, že tieto obrazy sú vzácnejšie ako tie od Picassa. Síce nebudú vystavené v žiadnej galérii a nebudú sa za ne získavať žiadne peniaze ani Nobelove ceny, ale ostanú v srdci našich milovaných ľudí a to úplne zadarmo ;) .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?