Vianočná úvaha

Autor: Tatiana Dologová | 26.12.2015 o 15:35 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  708x

..sedím doma v obývačke a snažím sa odstrániť nejakým rozumným spôsobom kožu okolo nechtov...kamarát sa ma nedávno opýtal, prečo to robím ..viete, jeden z tých ľudí, čo vás prinútia viac rozmýšľať nad tým, čo robíte a prečo ...

Ja sa asi snažím byť perfekcionista ..hovorím snažím, lebo nie som.

Väčšina ľudí sa snaží o niečo v živote..snaží sa byť lepším človekom, snaží sa dosiahnuť významnú pozíciu v spoločnosti, snaží sa ovládnuť, keď má hnev.. snaží sa skrývať pocity ..všetci sa len stále snažíme, vynakladáme úsilie na to, aby sme boli niekto iný a mali niečo iné, ako máme ..a keď to dosiahneme, čo potom ? No opäť sa snažíme byť niekým iným ( nepíšem lepším, lebo niekto sa snaží byť horším) ..celkom šialené, čo ?  ..a mať niečo iné. A keď zlyháme, čo potom ? No sťažujeme sa, hneváme sa a sme nespokojní ..a stále do kolečka do kola.

Sedím doma v obývačke a snažím sa nejakým rozumným spôsobom odstrániť kožu okolo nechtov ..ešte aj ROZUMNÝM spôsobom, chápete ?

..rozum treba odložiť a viac používať srdce...dobré klišé, čo ? Taký známy výrok, omieľaný celú večnosť a aj tak si stále vyberieme opak. Hlava nie je riešenie, ale my milujeme problémy, ktoré vytvára. Veď o čom by sme sa potom bavili pri káve alebo víne s kamošom/kou ?

Nie, vážne teraz... srdce nás privedie bližšie k nám samým a k nášmu zdroju. Celá spoločnosť je rozumná, tak nás naučili. Potom, keď sa náhodou nahneváme alebo rozplačeme ...bože, čo to tu zas rozprávam, možno 5 % ľudí sa skutočne nahnevá a rozplače..aj to iba v súkromí..lebo čo ? Lebo sa treba snažiť ovládať..treba sa SNAŽIŤ, inak strácate na význame, keď len jednoducho ste a nesnažíte sa...

Ale prečo ? veď hnev aj plač sú prirodzené, nie ? Biologicky máme slzné žľazy a amygdalu - centrum emócií..veď príroda hádam vie, čo robí..Prečo potom nebyť viac tým, kým sme v danom momente ? Prečo radšej nevložiť energiu do toho, čo skutočne prežívame, ako do nejakých ideálov o tom, kým by sme mali, podľa nás alebo iných, byť ?

Kvôli naším predstavám, ktoré súvisia samozrejme s rozumom, všetko len potláčame a potom sa stávame neurotickými..

Viac plačme aj sa viac hnevajme ! Je to úplne v poriadku. Potom aj smiech a radosť budú viac autentickými a skutočnými.

Krásne emocionálne sviatky prajem ! ;)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?