Masky sú dnes v móde

Autor: Tatiana Dologová | 25.8.2012 o 11:37 | (upravené 25.8.2012 o 18:50) Karma článku: 7,95 | Prečítané:  412x

Klamstvo, pretvárka, podrazy, faloš ... Mohla by som pokračovať do nekonečna a ešte ďalej s vlastnosťami, ktoré sú typické pre dnešného človeka.

Tajomstvá sa prezrádzajú, úprimnosť je zabudnutá a sľuby sa dávno nedodržiavajú. Žijeme v zaujímavých časoch, kde už nemôžeš veriť nikomu inému len samému sebe a skutočných kamarátov dokážeš spočítať na prstoch jednej ruky.

Môže mi niekto povedať prečo sme zašli až tak ďaleko ? Kam zmizla všetka hrdosť a úcta ?

Mám pocit, že dnes je svet hore nohami a my sme sa otočili s ním. Dievčatá behajú za chlapcami, najlepší kamarát ti podrazí nohy bez akýchkoľvek výčitiek svedomia a radšej si vypočujeme sladké klamstvá ako bolestivú pravdu, pretože je ľahšie lietať v oblakoch ako stáť pevnými nohami na zemi, však ?

A čo herectvo ? Za to by sme mali získavať Nobelove ceny ! Každý chce skvelé oblečenie, dobre vyzerať, mať významné postavenie, peniaze a vplyv ...Dokáže urobiť a povedať hocičo len aby zapadol do spoločnosti. Ale čo z toho, že máš oblek, keď tvoj charakter je na bode mrazu ?

Dokonca to máme tak pomýlené v hlave, že odsudzujeme ľudí len preto, že si myslíme, že sme o niečo lepší ako oni. Úplne sme sa stratili, zabudli sme, čo je dôležité a aké sú skutočné hodnoty človeka. Sme sebeckí a všetko chceme mať iba pre seba. Bojíme sa vystúpiť z davu a povedať vlastný názor, pretože čo ak sa to nebude páčiť ostatným ...

Tak tieto vlastnosti sa dnes nosia. Odhoďme ich čo najskôr, veď nemá zmysel ničiť vlastný svet.

Na tomto svete sme len raz, tak prečo rozoberať problémy iných, keď máme dosť tých svojich, prečo nebyť úprímný a nepovedať človeku hneď to, čo cítime, keď zajtra už môže byť neskoro, načo sa hádať, keď sa dá v pokoji porozprávať ?

Žime svoj život a buďme sami sebou. Život je príliš krátky na to, aby sme boli niekým iným.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?