My sme autori nášho životného diela

Autor: Tatiana Dologová | 5.11.2012 o 20:21 | (upravené 5.11.2012 o 21:59) Karma článku: 6,01 | Prečítané:  268x

Keď sme sa narodili, jedným očkom zazreli svet, vyčarili všetkým úsmev na tvári a tým známym zvukom dali najavo, že sme tu ... už vtedy sme sa stali umelcami bez toho, aby sme sa o to špeciálnym spôsobom usilovali. Prvým krokom a prvým vyslovením slova mama, sme si začali maľovať vlastný obraz života.

Pamätám si, ako som liezla na kuchynskú linku alebo spala na stole. Ako som prvý krát použila nepekné slovo a ako som doma pomaľovala sedačku s mamkiným rúžom. Skvelé boli aj tie bezproblémové dni, keď som sa hrala na pieskovisku, či hojdala na hojdačke.

No a keď som vyrástla a vedela si už zaviazať šnúrky na topánkach, vtedy som sa naučila písať, čítať a počítať. Začal sa proces získavania vedomostí, ktoré sa ubytovali v mojom rozume, a trvá až doteraz. Veď, ako sa hovorí, človek sa učí celý život. Dnes mám osemnásť rokov šesť mesiacov osem dní a môj obraz je asi tak do štvrtiny hotový. Obsahuje moje rozhodnutia - dobré aj zlé, moje pocity, zážitky, moje radosti aj starosti, slzy aj smiech ... Ale taktiež moje ciele, túžby, sny, moje predstavy - zatiaľ neviditeľné a nenamaľované, ale obsahuje. Je na ňom zobrazená moja naplnená minulosť a vysnívaná budúcnosť. A čo robím v sučasnosti ? No, toto majstrovské dielo stále zdokonaľujem, zdobím, obohacujem ho a snažím sa, aby vyzeralo čo najlepšie.

Nakoniec zistím, že už je dokončené ... Že už je čas odísť a zanechať ho tu, na pamiatku , pre ľudí ... nie obyčajných, ale pre tých výnimočných ... výnimočných pre mňa.

Takéto obrazy sú čarovné a každý z nich je iný. Niekto použil olejové farby pre svoj životný príbeh, niekto temperové a tí menej odvážni použili možno iba ceruzku. No myslím si, že tieto obrazy sú vzácnejšie ako tie od Picassa. Síce nebudú vystavené v žiadnej galérii a nebudú sa za ne získavať žiadne peniaze ani Nobelove ceny, ale ostanú v srdci našich milovaných ľudí a to úplne zadarmo ;) .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?