Vianočná úvaha

Autor: Tatiana Dologová | 26.12.2015 o 15:35 | Karma článku: 3,17 | Prečítané:  716x

..sedím doma v obývačke a snažím sa odstrániť nejakým rozumným spôsobom kožu okolo nechtov...kamarát sa ma nedávno opýtal, prečo to robím ..viete, jeden z tých ľudí, čo vás prinútia viac rozmýšľať nad tým, čo robíte a prečo ...

Ja sa asi snažím byť perfekcionista ..hovorím snažím, lebo nie som.

Väčšina ľudí sa snaží o niečo v živote..snaží sa byť lepším človekom, snaží sa dosiahnuť významnú pozíciu v spoločnosti, snaží sa ovládnuť, keď má hnev.. snaží sa skrývať pocity ..všetci sa len stále snažíme, vynakladáme úsilie na to, aby sme boli niekto iný a mali niečo iné, ako máme ..a keď to dosiahneme, čo potom ? No opäť sa snažíme byť niekým iným ( nepíšem lepším, lebo niekto sa snaží byť horším) ..celkom šialené, čo ?  ..a mať niečo iné. A keď zlyháme, čo potom ? No sťažujeme sa, hneváme sa a sme nespokojní ..a stále do kolečka do kola.

Sedím doma v obývačke a snažím sa nejakým rozumným spôsobom odstrániť kožu okolo nechtov ..ešte aj ROZUMNÝM spôsobom, chápete ?

..rozum treba odložiť a viac používať srdce...dobré klišé, čo ? Taký známy výrok, omieľaný celú večnosť a aj tak si stále vyberieme opak. Hlava nie je riešenie, ale my milujeme problémy, ktoré vytvára. Veď o čom by sme sa potom bavili pri káve alebo víne s kamošom/kou ?

Nie, vážne teraz... srdce nás privedie bližšie k nám samým a k nášmu zdroju. Celá spoločnosť je rozumná, tak nás naučili. Potom, keď sa náhodou nahneváme alebo rozplačeme ...bože, čo to tu zas rozprávam, možno 5 % ľudí sa skutočne nahnevá a rozplače..aj to iba v súkromí..lebo čo ? Lebo sa treba snažiť ovládať..treba sa SNAŽIŤ, inak strácate na význame, keď len jednoducho ste a nesnažíte sa...

Ale prečo ? veď hnev aj plač sú prirodzené, nie ? Biologicky máme slzné žľazy a amygdalu - centrum emócií..veď príroda hádam vie, čo robí..Prečo potom nebyť viac tým, kým sme v danom momente ? Prečo radšej nevložiť energiu do toho, čo skutočne prežívame, ako do nejakých ideálov o tom, kým by sme mali, podľa nás alebo iných, byť ?

Kvôli naším predstavám, ktoré súvisia samozrejme s rozumom, všetko len potláčame a potom sa stávame neurotickými..

Viac plačme aj sa viac hnevajme ! Je to úplne v poriadku. Potom aj smiech a radosť budú viac autentickými a skutočnými.

Krásne emocionálne sviatky prajem ! ;)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?